דף הבית » חדשות ועדכונים » שייח ג'ארח אינה עונה – טייק #2

בתחילת נובמבר 2021 פנינו לדובר משרד המשפטים וביקשנו להפנות את תשומת ליבו לכישלון השיטתי בהשחרות של כתבי טענות ומסמכים משפטיים במסגרת הודעות הדובר. לצערנו הרב דובר משרד המשפטים לא מצא לנכון להתייחס לפנייה והיא נותרה יתומה וללא מענה. גם ציוץ הדברים בטוויטר ותיוג הפרקליטות, משרד המשפטים והרשות להגנת הפרטיות לא הועילו, והדובר בשלו, המשיך עם אותן השחרות חובבניות, לפעמים רק של מספרי תעודות זהות ולפעמים נלוו לכך כתובת הצדדים להליכים ותאריכי הלידה.

על כן הוחלט לפנות בתלונה לרשות להגנת הפרטיות, ובהעתק ללשכת מנכ"ל משרד המשפטים ומבקר המדינה, בתקווה שאלה יואילו להיכנס לתמונה ולעשות סדר.

חשוב להגיד כי הבעיה אינה בהכרח עצם פרסום מספרי תעודות הזהות כמו העדר כל מדיניות אלמנטרית. בנוסף, הניסיון להשחיר מידע בצורה כושלת ומביכה מלמדת שיש בעיה מקצועית קשה באגף הדוברות במשרד המשפטים.

כולנו תקווה כי פנייה זו תסייע לקדם הסדרה ומדיניות ראויה, מאוזנת ומקצועית במקום החלטורה המקובלת כיום.

ראוי להזכיר כי המודעות לחשיפה של תעודת זהות מאפיינת את כל משרד המשפטים מלמעלה עד למטה, כולל מנכ"לית המשרד לשעבר, אמי פלמור, שביקשה באופן מפורש לחסות את מספר תעודת הזהות שלה בבקשת עיון של העמותה, אף שהמספר פורסם על ידי, לא אחר מאשר משרד המשפטים בכבודו ובעצמו.

למכתב המלא

פוסטים נוספים