פרויקטים

פרויקט לוח המחוונים

הנגשת המידע הציבורי בכלל בין היתר תוך שימוש בכלים מתקדמים כוללת לעת עתה שתי פלטפורמות עצמאיות, האחת "תולעת המשפט" והשנייה "מידע לעם". לצד פלטפורמות אלה, אנו עוסקים במידע כמותי רב, שפעמים רבות הדרך להנגיש אותו ולהפוך את הנתונים לידע ותובנות היא באמצעות בניית לוחות מחוונים (דשבורד Dashboard). לוחות המחוונים האלה מבוססים על טבלאות נתונים גדולות…

פרויקט פומביות הדיון

כידוע מרבית פעילותה של העמותה בפומביות הדיון ובכל זאת, פרוייקט זה ינסה להיות מדריך למבקר המזדמן במערכת המשפט. מה יש ומה אין, מה פומבי ומה חסוי, ואיך בכל זאת אפשר להגיע גם למידע שאינו פומבי.

מדור אבטחת מידע

כעמותה שעוסקת בהנגשת המידע הציבורי, לא יכולנו להתעלם מהסיכון שיש ביצירה ואחזקת מידע ובהתאם גם מאירועים חמורים של זליגות מידע וגישות בלתי מורשות למידע. כאן נרכז את המידע העוסק באבטחת מידע וליקויים באבטחה זו.

פרויקט החפרפרת

כחלק מטכניקות העבודה של עמותת התמנון אנו מבצעים שלל איסופים ממוכנים ("גירוד", "scraping") של מידע פומבי שמצוי באתרים לא נגישים או שהיכולת שלהם מוגבלת. הגירוד הוא למעשה איסוף אוטומטי של המידע באתר והעתקתו לשרתים שלנו. בהמשך אנו מפרסמים אותו בצורה גולמית או על גבי פלטפורמה אחרת להנגשת המידע בדומה לאתר תולעת המשפט. כאן נשתדל לרכז…

פרויקט רוח ונפש

במסגרת ניסיון לקרב את עולם הרוח לעולם צנרת הביוב של הזכות למידע המכונה התהליך הסזיפי לקבלת מידע לפי חוק חופש המידע בישראל, אנו משיקים את פרויקט רוח ונפש.