קהילה והמלצות

כידוע, אף חיה, גם לא התמנון, לא פועלת לבד ותמיד יש סביבה קהילה שלמה שפועלת והכרחית כמו אויר לנשימה כדי לקדם רעיונות. אז עמוד זה יוקדש לשותפים, עמיתים וארגונים נוספים שפועלים ומקדמים נושאים דומים.

מבית התמנון

תולעת המשפט – פרויקט תולעת המשפט נועד לספק פלטפורמה להנגשת מידע על הנעשה בבתי המשפט בישראל אשר נאסף ממערכות מידע ממשלתיות.


מידע לעם – אתר מידע לעם נועד לספק פלטפורמה להנגשת מידע ציבורי שהתקבל ונאסף ע"י עמותות ופעילים. את האתר מובילים גיא זומר ועמותת התמנון, עמותת הצלחה והתנועה לחופש המידע. האתר מפותח ומופעל תוך שיתוף פעולה ותמיכה של איגוד האינטרנט הישראלי (ISOC-IL).


חברה אזרחית – מגזר שלישי

ראשון בין ראשונים, אלעד מן, שמשמש כיועץ המשפטי של עמותת התמנון בהתנדבות והיועץ המשפטי של עמותת הצלחה, שפעילה בקידום חברה הוגנת, דרך הליכים בתחומים הצרכניים והמסחריים כמו גם הליכי חופש מידע מגוונים ומשמעותיים.


עמותת התנועה לחופש המידע נולדה לפני כ-15 שנה כחלוצה בתחום קידום חופש המידע וחיזוק זכות הציבור במידע הציבורי. כגילוי נאות יצוין כי גיא זומר, מייסד עמותת התמנון עבד בתנועה קודם לכן.


ספר החוקים הפתוח הוא התולעת המשפט של החקיקה בישראל. שיתוף פעולה בין מתנדבים להקמת מאגר של כל החקיקה בישראל, באופן חופשי ופתוח. הפרויקט פועל תחת ארגון הסדנא לידע ציבורי.


אתר מפתח התקציב של הסדנא לידע ציבורי מציג את השתנות תקציב המדינה בין ובמהלך השנים ומפרט את האפיקים שבהם הוצא הכסף לרבות התקשרויות ותמיכות.


הסדנא לידע ציבורי היא עמותה ללא מטרות רווח, לא ממשלתית וללא השתייכות פוליטית, מבוססת מתנדבים, הפועלת לקידום שקיפות ומעורבות אזרחית באמצעות בניית כלים טכנולוגיים בקוד פתוח לפתיחה והנגשה של מידע המצוי ברשותם של גופי ממשל ומוסדות ציבוריים.


בלוגים

הבלוג המדד המוניציפאלי הוא במה פתוחה לניתוחים הנוגעים לרשויות מקומיות ואני פתיחת מידע ציבורי הנוגע לרשויות המקומיות


בלוג נתונים – המטרה של הבלוג הזה היא להנגיש נתונים רלוונטיים לחיינו כאן על ידי הצגתם בקונטקסט רחב, ובפרט הצגה גרפית ברורה ככל האפשר ונתונים מחתך זמן ארוך ככל האפשר.


תקשורת עצמאית / אלטרנטיבית

העין השביעית – מגזין אינטרנטי המוקדש לביקורת על התקשורת.


המקום הכי חם בגהנום – שמור למי שבזמנים של משבר מוסרי שומר על נייטראליות


שומרים, המרכז לתקשורת ודמוקרטיה, הוא גוף תקשורת ללא כוונות רווח וללא שיוך פוליטי ששם לו למטרה לחזק את יסודות הדמוקרטיה באמצעות פרויקטים תקשורתיים ושיתופי פעולה עם גופי המדיה הישראלית.


"שקוף" הוא גוף התקשורת של הציבור – כלי התקשורת הראשון בישראל שנמצא בבעלות מלאה וישירה של הציבור, ופועל בהכוונתו.

לעמותת התמנון

לפרויקט מידע לעם

מוזמנים להרשם ולקבל עדכונים בדואר האלקטרוני

%d בלוגרים אהבו את זה: