על העמותה תולעת המשפט

רסס תולעת המשפט

מה זה RSS (רסס)

RSS (ראשי תיבות של Really Simple Syndication או Rich Site Summary), הוא פרוטוקול קריא מכונה (כלומר במבנה קבוע שמחשב מסוגל לקרוא ולהבין) לעדכון תוכן. בפועל דומה הפרוטוקול לרשימה של תכנים (פוסטים בבלוג, אייטמים באתר תקשורת) לפי סדר כרונולוגי ורשימה של רכיבי מידע עליהם (כמו כותרת, כותרת משנה, תמונת נושא, שם הכותב ועוד) . בנוסף מאפשרת טכנולוגיה זו לרכז ולשלוט בכמות גדולה של תכנים המגיעים ממספר אתרים באמצעות ממשקים לקריאת RSS.

אז איך משתמשים בזה?

בצד של האתר אותו נרצה לצרוך, יש לחפש את פיד ה-רסס שלו. לפעמים די בכתובת האתר, ולפעמים יש לוגו או רשימה לפי תחומים או נושאים. כאן לדוגמה רשימת RSS של אתר הארץ וכאן של אתר גלובס. הפיד הוא למעשה כתובת אתר (URL) שאותו נדרש להעתיק.

לוגו RSS מתוך ויקיפדיה
מאת unnamed (Mozilla Foundation) – feedicons.com, MPL 1.1, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=654420

במקביל נצטרך לפתוח חשבון בממשק RSS מתאים כמו Inoreader או Feedly. בתוך הממשק, תמיד תהיה שורת חיפוש או הוספה של פיד RSS, וכאן נוכל להדביק את הכתובת שהעתקנו. עתה נראה את העדכונים האחרונים ב-RSS אליו הצטרפנו, נוכל לסמן שקראנו אותם ומכאן ואילך כל פריט חדש, יתקבל. באותו אופן ניתן לצרוך אתרים, בלוגים ושירותים רבים במקביל.

RSS תולעת

פיד הרסס בתולעת המשפט, נכון להיום, הוא ברמת כל תיק באתר, ומספק עדכון על החלטות חדשות בתיק. ההרשמה נעשת בתחתית דף התיק, לאחר לחיצה על קאפצ’ה, יש ללחוץ על כפתור רסס.

כפתור הרסס בתחתית מסך תיק באתר תולעת המשפט

מיד לאחר הלחיצה, תקפוץ חלונית בחלקו העליון של המסך, ובתוכה כתובת פיד ה-RSS של התיק

חלונית פיד הרסס

את הכתובת שהתקבלה מעתיקים ומדביקים בממשק ה-RSS שבחרתם להשתמש בו. מכאן ואילך, תולעת המשפט תדע לבד לבדוק את מצב התיק מדי יום, ובמידה ויש החלטה חדשה, להודיע לכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.