מכתבי איום והתראה על העמותה פסיקה תולעת המשפט

נמחקה תביעה נגד תולעת המשפט

בית המשפט לתביעות קטנות באשקלון (כב’ הרשמת ציפי כהן אביטן) מחק מחוסר מעש, וללא פסיקת הוצאות, תביעה כספית על סך 34 אלף ש”ח נגד אנדי וורמס, המייסד של תולעת המשפט (להחלטה).

התובע, מר איתן ממן, דרש בכתב התביעה כי וורמס יחוייב לפצותו בסכום האמור עקב פרסום תיק פלילי בעניינו באתר תולעת המשפט. מדובר בתיק על אלימות כלפי בת הזוג, תיק האלימות השלישי נגדו.

מעמותת התמנון – מידע ציבורי לכל אשר מנהלת את האתר תולעת המשפט נמסר בתגובה: “עמדתינו היא כי התביעה היתה מלכתחילה משוללת כל יסוד שכן מדובר בפרסום, באמצעות תהליך ממוחשב וללא מגע יד אדם, של מידע על אודות הליך משפטי פומבי שהועמד לעיון הציבור על ידי הרשות השופטת”.

עדיין תלויה ועומדת תביעה קטנה דומה שהגיש בנו הקטין של ממן, אף היא בגלל פרסום תיק בעניינו של האב ובאותו סכום.

בד ובד עם ניהול התביעות הקטנות כאמור, הוגשה בקשה לצו איסור פרסום בתיק פלילי בעניינו של ממן אשר נדחתה ביום 19/01/2021 ועליה הוגש ערעור.

זמן טוב להזכיר כי תביעה קודמת שהוגשה כנגד וורמס על פרסום תיק באתר תולעת המשפט, נדחתה גם היא. באותו מקרה אומנם היה מדובר בתיק חסוי, אך התובע, מסיבות שטרם התבררו התעקש שלא להציג כל אסמכתא למצב התיק עד לדיון בתביעה ולכן נדחתה התביעה.

Image


בסך הכל נכון להיום (10/3/21) הוגשו 3 תביעות נגד תולעת המשפט, אחת נדחתה, אחת נמחקה ואחת טרם נדונה אך אנו צופים שתמחק או תדחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.